HISTORIE

Vznik kapely S.A.P. se motá okolo roku 1987 - ovlivněný okolním bigbítem. V tu dobu nešlo hrát nic jinýho než bigbít, protože tehdejší navštěvnost tancovaček byla tak vysoká, že hrát na každým rohu nebyl zas tak velkej problém. Tehdy se tři kluci Míra Brožovský, Martin Tomášek a Petr Beneš rozhodli založit kapelu nesoucí název Minaret. Název však dlouho nevydržel a o několik měsíců jsme se přejmenovali na Spolek Alkoholických Případů. Moc výstížné na tehdejší dobu.
 
Postupem času se v kapele vystřídalo mnoho členů, o kterých ani bohužel nemůžeme psát, neboť by nám to zabralo spoustu času i místa. Samozřejmně na všechny rádi vzpomínáme, jelikož se užilo hodně - opravdu hodně. Úplně první natačení se uskutečnilo v tehdejším studiu Romana Šándora, kde jsme si natočili jednu skladbu s názvem Den co den. Větší natáčení prvního live dema bylo okolo roku 1994 v tehdejším nýrském studiu Katastrofa. V tu dobu se hrálo vcelku dost, měli jsme možnost hrát s kapelama jako 
Olympic, Argema, Debustrol, Turbo a spousty dalších.
 
V roce 1998 přišel do kapely bývalý basák z Telefonu Lubomír Oulík a toho roku jsme vydali naše první cd s názvem Krevní skupina bigbít. Bohužel doba přestala bigbítu přát a tak jsme se v roce 2001 rozpadli.
 
 Na popud již zmiňovaného Luboše jsme roku 2011 po deseti letech opět okusili co je to bigbít. Za tu dobu co S.A.P. nehrálo, bicmen Martin Hrubý nelenil a bouchal s kapelou Telefon, do které se samozřejmě vrátil a na jeho post bicmena usedl nový bubeník Honza Mergl.
 
V současnosti kapela připravuje materiál na nové cd, které by mělo spatřit 
světlo světa v příštím roce. Dvě nové studiové skladby si fanoušci budou moci poslechnout do konce tohoto
rocku 2014.